V případě zájmu nám napište na e-mail info@provasplzen.cz. Nebo jen zavolejte a zeptejte se na podrobnější informace: 776 700 067.

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte Vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

OBTEGO ManuPro / OBTEGO R -40 - inovativní řešení pro nové podlahy

Kde lze aplikovat systémy OBTEGO?

Aplikaci barevně sjednocujícího provedení OBTEGO R-40 i transparentního provedení OBTEGO ManuPro doporučujeme převážně jako ochranu pro nově realizované projekty.

OBTEGO R-40 realizujeme i na stávající betonové podlahy, kde je požadavek investora na barevné sjednocení povrchu podlahy např. logistické areály, lehká výroba apod.

Co je OBTEGO ManuPro?

Jedná se kompletní koncept pro dokončení povrchové úpravy nových průmyslových betonových nebo drátkobetonových podlah po vytvrzení. Koncept tvoříme zákazníkovi na míru nejvhodnější přípravou podkladu broušením systémem HTC, volbou nejvhodnější impregnace a včetně návrhu postupu údržby. Díky naší společnosti a systému OBTEGO ManuPro získáte krásnou, reprezentativní, snadno čistitelnou podlahu, která zároveň poskytuje ekonomicky velmi výhodné řešení povrchové úpravy podlahy. 

Co je OBTEGO R-40?

OBTEGO R-40 se používá na savé, strojně hlazené povrchy monolitických betonových i drátkobetonových podlah a potěrů. Aplikace je možná i na povrch hlazený diskem nebo kartáčovaný. OBTEGO R-40 je speciální pigmentovaná 2 komponentní lithium-silikátová impregnace. Pigmentovaná impregnace je jednolitá a výborně se hodí k aplikaci na nové i starší betonové povrchy. Tento systém proniká do podkladu, kde reaguje s částicemi a krystalizuje. Převážně se aplikuje v interiéru, avšak v některých případech ho lze aplikovat i do exteriéru. Aplikace systému se skládá z přípravy podkladu broušením a následné aplikace nástřikem.

Výhody systému OBTEGO ManuPro / OBTEGO R-40 proti běžně používaným systémům:

Systém OBTEGO ManuPro Systém OBTEGO ManuPro
Systém OBTEGO R-40 Systém OBTEGO R-40

Systém OBTEGO ManuPro

 • Profesionální mechanická příprava a úprava podkladu technologií HTC před aplikací systému
  • odstranění cementového mléka z povrchu
  • otevření mikro-pórů pro konzistentní vstřebání účinných látek impregnací
 • zvyšuje protiskluznost povrchu v kombinaci s následnou aplikací hybridní impregnace
  • hybridní impregnace na bázi silanu, která je hlavním produktem systému OBTEGO ManuPro, snižuje nasákavost a zvyšuje odolnost proti solím, olejům, mazivům, vodě apod. Impregnace proniká hluboko do pórů, nevytváří film, a proto se nemůže poškrábat nebo odlupovat.
 • usnadní a zlepší následný úklid a údržbu.

Systém OBTEGO R-40

 • Profesionální mechanická příprava a úprava podkladu technologií HTC před aplikací systému
  • odstranění cementového mléka z povrchu
  • otevření mikro-pórů pro konzistentní vstřebání účinných látek impregnací
 • barevně sjednocuje povrch
 • usnadní a zlepší následný úklid a údržbu

 

Běžně používané ochranné nátěry pro průmyslové podlahy nazývané "Curing", mezi něž patří např. MFC Curol, Densocure, Aschford formula atd., nejsou vhodnou variantou pro trvalou ochranu betonových podlah. Tyto nátěry uzavírají povrch pouze na krátké časové období cca 6-8 týdnů, zabraňují rychlému vysychání povrchu, tvorbě trhlin a vlásečnicových trhlin. Tyto nátěry nechrání povrch betonových podlah proti chemickému ani mechanickému poškození tak, jak tvrdí některé aplikační firmy, avšak povrch nových průmyslových betonových podlah zůstává otevřený a neošetřený. Tím se značně snižuje jejich životnost, odolnost, mechanické a estetické vlastnosti. I následný úklid může na takto nechráněné podlaze způsobit značné škody. Neošetřený beton degraduje a dříve či později je nutná jeho renovace.

Vybrané reference ve světě a ČR:

Airbus, N3EOS, Amazon, Audi, BMW, Donghee, Praktiker, Hornbach, Toom, EDEKA, Ratio, Metro, Globus, Aldi, Carrefour, Selgros, IKEA, airport Munich, airport Cologne/Bonn, Technické pružiny SCHERDEL s.r.o., letiště Berlín a mnoho dalších

Výhody aplikace systému HTC Superfloor™

Bezprašnost

Bezprašnost povrchu po realizaci je zajištěna impregnací.
Bezprašnost při realizaci poskytují výkonné vysavače na brusky, které veškerý odsátý prach odsávají rovnou do PE pytlů.

Rychlá realizace

cca 600 m2 za týden

Snadná návaznost jednotlivých etap

Napojení jednotlivých etap realizace není ve finální podlaze vidět.

Snadný a rychlý úklid s minimálními náklady

Při dodržení doporučeného pracovního postupu snadný úklid a údržba

Estetika

Výsledná podlaha je hladká, lesklá a příjemně odráží světlo díky technologii HTC Superfloor™

Antistatická úprava

HTC Superfloor™ splňuje normy SS-EN 61340-5-1. Testoval se odpor, a to na betonové desce, ploše a trámu. Naměřené hodnoty odpovídají i požadavkům mezinárodních standardů IEC (Mezinárodní Elektrotechnická Komise).

Velmi dlouhá životnost

Při správné údržbě neomezeně dlouhá životnost.

Zvýšená odolnost podlahy

Koncept HTC Superfloor™ byl testován na odolnost proti oděru u Technického výzkumného institutu ve Švédsku. Výsledky nám sdělují, že podlahy broušené metodou HTC Superfloor™ mají 5 až 10krát lepší odolnost proti oděru než je stanoveno v normách pro velmi vysokou odolnost ( zkouška provedena na betonu C 28/35).

Nižší náklady na logistiku

HTC Superfloor™ je ideální povrch pro sklady a logistická centra.

Protiskluzné podlahy

Splňuje stupeň R10 dle zkušebního protokolu M76/06, přiřazení tříd R- dle BGR 181.

Minimální ekologická zátěž

Beton se skládá z přírodních materiálů.

Nehořlavá podlaha

Metoda mechanického upravení betonových povrchů HTC Superfloor™ obdržela od Evropské komise nejvyšší známku odolnosti A1FL (rozhodnutí komise 96/603/EC). Díky tomu je považovaná za nehořlavou úpravu.

V případě zájmu nám napište na e-mail info@provasplzen.cz. Nebo jen zavolejte a zeptejte se na podrobnější informace: 776 700 067.

Jak to u nás funguje

 

Jste majitelem nebo uživatelem podlahové plochy z betonu,  drátkobetonu, přírodního  kamene, terazza či dřeva? Poptejte naši profesionální společnost a my Vám podlahu opravíme nebo zrenovujeme nejmodernější švédskou technologií HTC SuperfloorTM

 

Po obdržení poptávky se Vám ozveme a probere s Vámi veškeré podrobnosti o  podlaze a o představě finálního vzhledu.Konzultace je zdarma a probíhá telefonicky, osobně v našem Showroomu nebo přímo u Vás. 

 

Jako jediná firma v regionu střední a východní Evropy nabízíme pro naše potencionální zákazníky testovací vzorek, který provádíme po předchozí konzultaci přímo na Vaší podlaze. Vzorek je obvykle o velikosti cca 4x4m kde provedeme několik variant. V případě následné realizace cenu za provedení vzorku odečteme z konečné faktury.

 

Na základě konzultace a případně provedeného vzorku Vám vyhotovíme konkrétní cenovou nabídku. Nabídka obsahuje vždy konečnou cenu bez dalších skrytých navýšení a poplatků.

 

Realizace zakázky probíhá na základě nabídky a dohody s investorem. Realizace je možná v jednosměnném nebo dvousměnném provozu. Jsme schopni realizovat zakázky s minimálním omezením Vašeho provozu a proces realizace pružně přizpůsobovat Vašim potřebám. Hluk i prašnost jsou minimalizovány použitím nejmodernějších technologií na trhu. Hotové dílo je možné plně užívat ihned po vytvrdnutí finální impregnace. 

Jako jediná firma v regionu střední a východní Evropy nabízíme pro naše potencionální zákazníky testovací vzorek, který provádíme po předchozí konzultaci přímo na Vaší podlaze. Vzorek je obvykle o velikosti cca 4x4 m kde provedeme několik variant. V případě následné realizace cenu za provedení vzorku odečteme z konečné faktury.