OBTEGO ManuPro / OBTEGO R -40 - inovativní řešení pro nové podlahy

Pro koho je systém OBTEGO ManuPro?

Chcete ochránit podlahu ve Vaší firmě proti zažrané špíně a stopám po pneumatikách vysokozdvižných vozíků a zároveň očekáváte odolnost podlahy proti olejům a mastnotě? Měli byste se podívat na systém OBTEGO ManuPro.

Co je OBTEGO ManuPro?

Jedná se kompletní koncept pro dokončení povrchové úpravy nových průmyslových betonových nebo drátkobetonových podlah po vytvrzení. Koncept tvoříme zákazníkovi na míru nejvhodnější přípravou podkladu broušením systémem HTC, volbou nejvhodnější impregnace a včetně návrhu postupu údržby. Se společností Provas Plzeň s.r.o. a systémem OBTEGO ManuPro získáte  krásnou, reprezentativní, snadno čistitelnou podlahu, která zároveň poskytuje ekonomicky velmi výhodné řešení povrchové úpravy podlahy. 

Pro koho je systém OBTEGO R-40?

Chcete ochránit podlahu ve Vaší firmě proti zažrané špíně a stopám po pneumatikách vysokozdvižných vozíků a zároveň očekáváte odolnost podlahy proti olejům a mastnotě? Chcete zároveň podlahu barevně sjednotit? Pak Vám nabízíme systém OBTEGO R-40. 

Co je OBTEGO R-40?

OBTEGO R-40 se používá na savé, strojně hlazené povrchy monolitických betonových i drátkobetonových podlah a potěrů. Aplikace je možná i na povrch hlazený diskem nebo kartáčovaný. OBTERGO R-40 je speciální pigmentovaná 2 komponentní lithium-silikátová impregnace. Pigmentovaná impregnace je jednolitá a výborně se hodí na pro aplikaci na nové, nerovné i staré betonové povrchy. OBTEGO R-40 proniká do podkladu, kde reaguje s částicemi a krystalizuje. OBTEGO R-40 se převážně aplikuje v interiéru, avšak v některých případech ho lze aplikovat i v exteriéru. Aplikace systému se skládá z přípravy podkladu broušením a následné aplikace OBTEGO R-40.

Výhody systému OBTEGO ManuPro / OBTEGO R-40 proti běžně používaným systémům:

Systém OBTEGO ManuPro Systém OBTEGO ManuPro
Systém OBTEGO R-40 Systém OBTEGO R-40

Systém OBTEGO ManuPro

 • Profesionální mechanická příprava a úprava podkladu technologií HTC před aplikací systému
  • odstranění cementového mléka z povrchu
  • otevření mikro-pórů pro konzistentní vstřebání účinných látek impregnací
 • zvyšuje protiskluznost povrchu v kombinaci s následnou aplikací hybridní impregnace
  • hybridní impregnace na bázi silanu, která je hlavním produktem systému OBTEGO ManuPro, snižuje nasákavost, zvyšuje odolnost proti solím, olejům, mazivům, vodě apod. Impregnace proniká hluboko do pórů, nevytváří film,a proto se nemůže poškrábat nebo odlupovat.
 • usnadní a zlepší následný úklid a údržbu

Systém OBTEGO R-40

 • Profesionální mechanická příprava a úprava podkladu technologií HTC před aplikací systému
  • odstranění cementového mléka z povrchu
  • otevření mikro-pórů pro konzistentní vstřebání účinných látek impregnací
 • barevně sjednocuje povrch
 • usnadní a zlepší následný úklid a údržbu

 

Společnostmi realizujícími nové průmyslové betonové podlahy běžně používané ochranné nátěry pro průmyslové podlahy nazývané  "Curing", mezi něž patří např. MFC Curol, Densocure, Aschford formula atd., nejsou vhodnou variantou pro trvalou ochranu betonových podlah. Tyto nátěry uzavírají povrch pouze na krátké časové období cca 6-8 týdnů, zabraňují rychlému vysychání povrchu, tvorbě trhlin a vlásečnicových trhlin. Tyto nátěry nechrání povrch betonových podlah proti chemickému ani mechanickému poškození tak, jak tvrdí některé aplikační firmy, avšak povrch nových průmyslových betonových podlah zůstává otevřený a neošetřený. Tím se značně snižuje jejich životnost, odolnost, mechanické a estetické vlastnosti. I následný úklid může na takto nechráněné podlaze způsobit značné škody. Neošetřený beton degraduje a dříve či později je nutná jeho renovace.

Vybrané reference ve světě a ČR:

Airbus, N3EOS, Amazon, Audi, BMW, Donghee, Praktiker, Hornbach, Toom, EDEKA, Ratio, Metro, Globus, Aldi, Carrefour, Selgros, IKEA, airport Munich, airport Cologne/Bonn, Technické pružiny SCHERDEL s.r.o., letiště Berlín a mnoho dalších

 

 

 

Významní klienti

 

 

Co o nás napsali naši klienti?

Jiří Procháska,U Pilouse výrobce nábytku

Společnost PROVAS Plzeň s.r.o. u nás realizovala tři zakázky.Renovaci staré silně poškozené podlahy pod lisem, novou podlahu s úpravou HTC Superfloor™ Bronze ve skladovací hale a nejvyšší koncept HTC Superfloor™ Platinum v našem novém showroomu. Byli jsme spokojeni s dodržením dohodnutých termínů i s kvalitou provedených prací.

Petr Koutský, DaV system s.r.o.

Společnost PROVAS Plzeň s.r.o. provedla velice solidní práci. Vstřícný přístup ve fázi projektu a příprav, rychlé provedení akce, špičkový výsledek. Dohodnutá cena bez navýšení, dohodnuté termíny dodrženy. Po dvou letech provozu nevykazuje podlaha vady.

  

zobrazit další reference